Kindyroo Adana

Bugün sizleri bir oyun merkezinden çok daha fazlası olan, 0-6 yaş çocukların gelişim ve eğitimine önem veren bir merkezle tanıştırmak istiyorum. Anne-çocuk eğitimlerine 6 haftalıkken başlayan Kindyroo Adana ile yaptığımız keyifli röportajımız sizlerle.

BİZE BİRAZ KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Avustralya menşeili bir program olup, 30 yılı aşkın süredir dünyanın onlarca ülkesinde, 2005 yılından beri de Türkiye’de, 4 yıldır da Adanalı anneler için faaliyet göstermektedir.

Uluslararası erken çocukluk dönemi gelişim akademisi ya da “Ebeveyn akademisi” olarak da adlandırabiliriz. Beyin kurulumunun % 80’i 1 yaşa kadar, % 90’ı 4 yaşa kadar tamamlanır. Bu nedenle 6 haftalıktan itibaren, ilkokula başlayana kadar olan dönemde çocuğunuzun fiziksel, bilişsel, sosyal, duygusal gelişimini bilinçli ve sistematik bir şekilde desteklemenizi sağlayan bir programdır.

BURAYA BAŞLAMA SÜRECİ NASILDIR BİRAZ BUNDAN BAHSEDER MİSİNİZ?

Öncelikle ebeveynler bizimle iletişime geçtiğinde, ilk olarak merkezimize davet edilip merkezimizi tanımalarını sağlıyoruz. Ön görüşme yapıldıktan sonra o gün deneme dersimizi oluşturabiliyoruz. İlk derse geliyor dersi gördükten sonra eğer devam etmek istiyorlarsa kayıt oluşturabiliyoruz. 13 haftalık dönemler halinde süreç ilerliyor, 13 haftada bir kayıt yenileme gerçekleşebiliyor. Erken kayıt avantajı yapılmakta. Hafta içerisinde 2 gün veya hafta sonu tek gün çeşitli uygulama paketleri var.

ANNE ÇOCUK ETKİNLİĞİ ŞEKLİNDE Mİ YA DA SADECE ÇOCUKLARA SAATLİK, GÜNLÜK BAKIM İMKÂNI DA SUNUYOR MUSUNUZ?

Programlarımız sadece ebeveynli katılımlıdır.

AKTİVİTE 1 SAAT Mİ SÜRÜYOR?

1 Kindyroo dersinin süresi 1 saat, yurt dışı kaynaklı ahşap oyuncak materyallerin olduğu alanda, yarım saat ders öncesi yarım saat ders sonrası serbest sosyalleşme zamanı gerçekleştirebilmekte. Aktiviteler, ekipman zamanı ve minder zamanı aktiviteleri olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.

KURUMDA ÇOCUKLARLA İLGİLENEN KİŞİLERİN MEZUNİYETLERİ NEDİR?

Merkezimizde herkes kendi branşı doğrultusunda kuruma katılıyor akabinde kademeli olarak Kindyroo eğitmenlik eğitimlerini alıyor. Kindyroo eğitmenlerinin Kindyroo da bulundukları müddetçe sürekli yenilenen aktif Kindyroo eğitimine dahil olma zorunlulukları vardır.

KAÇ ÇOCUĞA KAÇ EĞİTMEN HİZMET VERMEKTE?

Sınıflarımız en fazla 8-9 kişilik. Ders esnasında her sınıfta 2 öğretmen oluyor.

İNGİLİZCE EĞİTİM DE VERİYOR MUSUNUZ?

Program ve şarkılarımız İngilizcedir. Programda direkt birebir İngilizce verilmekten ziyade, program çocuğunuzun İngilizce öğrenme becerisini destekleyen bir aktiviteler bütününden oluşmaktadır.

KENDİ DÜZEYİNDEKİ DİĞER KURUMLARDAN EN ÖNEMLİ FARKI NE BİZ NEDEN KİNDYROO’ YU SEVMELİYİZ?

Bilimsel temellere dayalı olması, Kindyroo nörologlar, fizyoterapistler ve çocuk pediatristleri tarafından planlanan bir program olup bunları çocuklarımıza eğlence çerçevesinde sunmakta. Biz bir oyun gurubundan çok daha fazlasıyız. Derste yapılan aktiviteler neden sonuç ve bilimsellik ilkesine dayanmaktadır. Bilimsel programlara bağlı olarak uygulamalar devam eder.

MERKEZİNİZ HANGİ SAAT ARALIĞINDA AKTİF?

Merkezimiz 9:00- 18:00 saatleri arasında pazar günleri hariç her gün hizmet veriyor.

İNGİLİZCEYİ HANGİ DÜZEYE KADAR VERİYORSUNUZ?  ÖRNEĞİN ÇOCUK İLKOKULA BAŞLAYACAK NE AŞAMAYA GELMİŞ OLUR?

Müzikler zaten İngilizce, kulak dolgunluğu yaratıyor. Bilişsel ve nörolojik gelişim desteklendiği için 2. 3. Dili öğrenme kapasitesi çok daha hızlı oluyor. Kelime kelime dil ezberletmiyoruz. Öğrenmeyi öğretiyoruz ve var olanı ortaya çıkarmasına yardım ediyoruz. Sonrasında ebeveynlerin, çocuklarının kendi yaş gurubundaki çocuklarla yan yana geldiğinde net bir şekilde farkı görüp gururlanmalarını keyifle izliyoruz.

İKİNCİ ÇOCUK İÇİN İNDİRİM UYGULANIYOR MU? Kurumumuzda kardeş indirimi uygulanmaktadır. BU EĞİTİMİ ALAN ÇOCUKLARDA BAŞARILI ÖRNEKLERE RASTLAMAK MÜMKÜN MÜDÜR?

Kindyroo’ dan Avustralya Tony Samaras isminde bir Fifa kokartlı antrenörün Manchester United’a yolladığı 10 sporcudan 8 inin Kindyroo geçmişinin olduğu bilinmektedir. Kindyroo geçmişi olan çocukların birçok alanda da olimpik başarılar seviyesine kadar yükseldiği gözlemlenmiştir. Başarı bizim için hiçbir zaman tesadüf olmamıştır.

  İLETİŞİM BİLGİLERİ: Adres: Turgut Özal Polis Evi Kavşağı Mahfesığmaz Mh. 79088 Sk. Mahide Cerit Apt. No:10 Daire:1 Çukurova – Adana. Tel: 0322 234 00 43 Genel Web: http://kindyroo.net/ Adana Şube: http://kindyroo.net/subeler/adana-turgutozal/ Facebook: https://www.facebook.com/KindyROOAdana İnstagram: https://www.instagram.com/kindyroo_adana/

Yorum yap