MERSİN MACERA PARK

Mersin merkezden 20 dakikalık bir yol mesafesi ile cennetten bir köşe olan Panda Park'a geliyorsunuz. Panda Park'a girdiğiniz an doğa kokusu sizi karşılıyor. Ben 2 yaşındaki oğluma yol boyunca parka gideceğiz dedim ama oraya varır varmaz oğlum yorum yaptı, “anne köy”. Gerçekten Çavak köyünün içinde cennetten bir köşe yapmışlar Ferhat bey ve Kseniya hanım. Öncelikle parktaki her şeyi kendileri elleriyle yapmışlar ve Gaziantep'te Antalya'ya kadar tek açık hava spor ve eğlence merkezi. Ayrıca sadece çocuklara değil, yetişkinlere de hitap ediyor. Ferhat Bey’in amacı Mersin'e katkı sağlamak!

BİZE BİRAZ PANDA PARKTAN VE HİKAYESİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Burası 6 dönüm üzerine kurulmuş bir oyun ve eğlence merkezi. Bizim iki çocuğumuz var Biri 6, biri 10 yaşında. Biz Mersin'de çocuklarımızı götürebileceğimiz hem doğal hem de eğlenceli bir ortam bulmakta sıkıntı yaşadık. Kendi çocuklarımız için 6 dönümlük bir arazi aldık ve çocukların istedikleri parkurları kurmaya başladık, onu yapalım bunI yapalım derken, bu gördüğünüz parkı yaptık. Düşündük, buradan neden sadece bizim çocuklarımız faydalansın ve tüm çocukların hizmetine açtık. Tabi böyle basit olmadı, buranın 3 senelik bir hikayesi var. Her şeyini çok düşündük, her şeyine çok emek verdik. Burası eşimin hayali, benim yeteneğim.

PANDA PARK DEDİĞİMİZDE TAM OLARAK NELERİ İÇERMEKTEDİR?

Herhangi bir yaş grubu sınırlamamız yoktur. Yetişkinler dahil olmak üzere tüm yaş gruplarına hitap ediyoruz.

3 farklı parkurumuz var;

  • Anaokulu İlkokul
  • Ortaokul Lise
  • Yetişkin

Ayrıca kaydıraklarımız var. Kaydırakta yaş sınırı yok. Parkurlarımız 3 etap. Anaokulları ebeveyn ya da okul kontrolü altında olmak zorunda. Tüm gruplarda güvenlik önlemleri üst safhada. Almanya’dan özel gelmiş paraşüt tipi güvenlik ekipmanları var. Güvenlik ekipmanları olmadan Aktivite yapmak yasak. Görevlilerin kontrolünde aktiviteler yapılıyor. İlkokul ve ortaokul çocuklarımız için 30 mt zipline, makara ile kayma, yetişkinler için 70 mt zipline makara ile kayma mevcuttur.

ÇOCUKLARA YÖNELİK ATÖLYELER DÜZENLİYOR MUSUNUZ? DÜZENLEYECEK MİSİNİZ?

Tohum parkı projemiz var. Anaokulu öğrencileri ile üniversite öğrencilerini buluşturacağız. Çocuklar kendi tohumlarını saksılara üniversite öğrencisi abla ve abileri ile ekecek ve evlerine götürecek. Gruplara özel programlar yapıyoruz. Oryanting yani hazine avı programı hazırlayacağız.

AKTİVİTELER EN AZ VE EN ÇOK KAÇ SAAT SÜREBİLİYOR?

En az 1 saat. Parkurlarımız saat ücretlidir.

PANDA PARK'TA ÇOCUKLARLA İLGİLENEN BİR YARDIMCI VAR MI?

Yardımcılar var, tüm aktiviteler bu yardımcılar gözetiminde yapılıyor.

PANDA PARK HANGİ GÜN VE SAATLER HİZMET VERMEKTEDİR?

Sabah saat 10 ile güneş batımı Pazartesi hariç her gün

KAFE BÖLÜMÜNÜZ VAR MI? NASIL FAYDALANIYORSUNUZ?

Kafemiz var. Yetişkinlere ve çocuklara yönelik menümüz var. Hamburger, Cheeseburger, Çıtır Tavuk, Misket Köfte, Hot dog, Meşrubat Bu yiyeceklerin hepsi ev tip fast food, hepsini biz burada yapıyoruz. Kafemiz 90 kişilik kapasiteli.

ANAOKULULARI İÇİN NE TÜR FAALİYETLER DÜZENLİYORSUNUZ?

Anaokulları için hem hareket hem eğitim platformu var. Güneş almayan gölgelik bir yerde ister öğretmenleriyle aktivite yaparlar isterlerse spor yapabilirler. Ayrıca tohum projesi kapsamında bitki dikmeyi öğrenecekler.

ORGANİZASYONLAR YAPIYOR MUSUNUZ?

Evet, doğum günü, toplantı organizasyonları yapıyoruz.

EBEVEYNLER NEDEN PANDA PARKA GELMELİLER?

Tabiki doğa içinde çocukları ile vakit geçirmek için. Buranın ana fikri spor ve eğlencedir. Çocukların ayağı toprağa bassın diyen aileler gelmelidir. PROJELERİNİZ NELERDİR?

Henüz faaliyete geçen bir mekan olunca aşağıdaki projelerimizin bir kısmına başladık bir kısmı için ise çalışmalarımız devam etmektedir.

1) TOHUM PARKI Mersin üniversitesi öğrenciler ile iş birliği içinde olacağımız projede, anaokulu çocukları ve üniversite öğrencileri beraber tohum dikecek. Böylelikle çocuklar doğa ile iç içe olacak.

2) ZEYTİN TOPLAMA Burada 80 ağaç zeytin ağacı var. Dileyen misafirim gelecek, kendi zeytinini kendi toplayacak, isterse zeytinyağı makinesinden yağını elde edecek, satın alıp gidecek.

3) KAMP ALANI Bir kamp alanı kuruyoruz Mersin'in güzel manzarasına karşı. Dileyen Kampçı bu alandan faydalanacak.

3)KÜTÜPHANE Çocukların istekleri doğrultusunda çocuklar ve yetişkinler için kütüphane kurduk. İsteyen aileler gelip, kafede çaylarını içerken ailecek kitap okuyabilir.

4)PONY ATI İskoç Ponyleri geliyor Panda Parka. Midilli tipi değil, insan dostu ponyler. Çok sevimli hayvanlar. Hollanda'dan Panda Park için getiriliyor. Ahırlarımız 5 yıldızlı otel gibi, kendilerinden giderleri var, hijyenik. Atların dolaşması için 500 m2 alan var.

5)ORYANTİNG İsteyen çocuk gruplarına harita ile hazine avı oyunu program halinde hazırlanmaktadır.

İLETİŞİM

Adres : Çavak köyü

Ulaşım: Akbelen Çavak minibüsleri direk son durak

Tel: 0530 043 10 33

İnstagram: https://www.instagram.com/mersinmacerapark/

GÖRSELLER   Annerehberi Mersin

Yorum yap