Muzipo Kids Tarsus

21. yüzyılın yaşam tarzında, sürekli gelişen teknoloji ile her türlü hizmet ve ürünün parmaklarımızın ucunda olduğu bu “Hareketsizlik” döneminde çocuklar, evde oyun konsolları ve teknolojik ürünlerle günlerini hareket etmeden geçiriyorlar. Eskiden sokaklarda oynayıp, keşfeden, sosyalleşerek deneyimleyen ve gezen çocuklar, günümüzde sokaktaki arkadaşlarının yerine teknolojiyi koydukları için hareket ederek eğlenebileceklerini unutuyorlar. Ve beraberinde çeşitli davranış bozuklukları ortaya çıkıyor. Muzipo Kids olarak çocuklarımızı bu dezavantajlı koşullardan koruyabilmek adına çeşitli hareket eğitimleri ve atölye çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Hareket eğitimimiz; “Hareket ederek büyüyen sağlıklı nesiller” sloganıyla, çocuklara erken yaşta spor alışkanlığı kazandırmayı hedeflerken, çocukların ekip ruhu çerçevesinde sosyalleşmelerini sağlıyor. Bunun yanı sıra sanat, bilim ve çevre konulu atölye etkinliklerimizle de çocuklarımızın ince motor becerilerinin, bilişsel ve duygusal becerilerinin gelişimini destekliyoruz.

Bize Biraz Muzipo Kids Tarsus Ve Kurucularından Bahseder Misiniz?

Ben kurucu müdür İbrahim ÖZÇİVİ, yurt dışında bulunduğum zamanlarda oradaki çocuklar için olan imkanın doğduğum yer Tarsus ta olmaması beni üzmüştü. Buna istinaden düşünüp taşındıktan sonra Tarsuslu çocukların da bu şekilde bir eğitim almasına vesile olmak istedik. Çocuklarımızın en iyisine layık olduğunu biliyorduk o yüzden Muzipo Kids’ i Tarsuslu çocuklarla buluşturduk.

Muzipo Kids Tarsus Dediğimizde Tam Olarak Neleri İçermektedir?

18 ay-12 yaş arası çocuklarımız için jimnastik temelli hareket eğitimi programları, atölye etkinlikleri, drop-in dersler, tatil etkinlikleri, yaz kulüpleri, Muzi-kod hareketli kodlama programı, doğum günü partileri, karne partileri, veli seminerleri ve veli buluşmalarını içeren hareket ve eğlence dolu bir eğitim programı içermektedir.

Programlarımız:

18-24 Mini Muzipo, Ebeveynli Oyun Grubu:18-24 ay ebeveynli aktivite grubu, haftada 2 gün 1 saat şeklinde uygulanıyor. 30 dakikası oyun atölyesinde, 30 dakikası da oyun formatında fiziksel aktiviteyle tanışma şeklindedir.

24-36 Aktif Muzipo, Ebeveynli Oyun Grubu: Haftada 2 ya da 3 gün 2 saat şeklinde uygulamalarımız bulunmaktadır.1 saat oyun atölyesi, 1 saatte hareket atölyesi şeklindedir.

36-48 Hareketli Muzipo: Haftada 2 ya da 3 gün 2 saat şeklinde uygulamalarımız bulunmaktadır. 1 saat oyun atölyesi, 1 saatte hareket atölyesi şeklindedir.

3-5 yaş Muzip Saatler Okul Öncesi Programı: Farklı hareket etkinlikleri ve atölye etkinliklerinden oluşan çeşitli aktivite içeriği ile çocuklara erken yaşta spor alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen programımız, aynı zamanda çocukların sosyalleşerek okula adaptasyon sürecine destek oluyor. Haftada 3 veya 5 gün seçenekleri ile günde 4 saat olmakla beraber 2 saat hareket atölyesinde, 2 saatte okul öncesi hazırlık eğitimi verilmektedir.

5-7 Yaş Esnek Muzipo: Temel jimnastik alt yapısının oluşturulduğu bu grupta çocukların esneklik, çeviklik ve dayanıklılık becerilerinin gelişimi amaçlanır. Öz disiplin ve öz güven kavramının kazanımıyla birlikte çocukların diğer spor branşları için hazır olmasını da sağlıyoruz.

Haftada 2 gün 1’er saat olarak uygulanır.

7-9 Yaş Sportif Muzipo: Bireysel ve takım sporlarına ilişkin temel bilgilerin ve becerilerin kazanılmasını amaçlayan bu grupta, tüm branşlar için gerekli olan sürat, esneklik ve koordinasyon becerilerinin gelişimi sağlanır.

Bununla birlikte takım ve ekip bilincinin aşılanması ile çocuklara sporcu karakteri ve spor alışkanlığı kazandırılır.

Haftada 2 gün 1’er saat olarak uygulanır.

9-12 Yaş Sporcu Muzipo: Tüm branşların kuralları ile birlikte uygulanması ve öğretilmesini amaçlayan bu grupta çocuklar kendi yeteneklerini keşfederler. Çocuklar karmaşık becerilerini ve karar verme yetilerini kullanarak, strateji uygulayarak hareket etmeyi öğrenirler.

Haftada 2 gün 1’er saat olarak uygulanır.

ANNELERİN ÇOCUKLARINI BIRAKIP GİDEBİLECEĞİ BİR ORTAM VAR MIDIR? YOKSA SADECE EBEVEYNLİ Mİ?

18-36 ay yaş grubundaki çocuklarımız için olan programlarımız ebeveynlerimizin katılımı ile gerçekleşmektedir. 3-12 yaş arası çocuklarımız için geçerli programlarımızda velilerimiz derslere katılmamakta veli bekleme salonumuzda velilerimizle kaynaşarak sosyalleşme imkanına sahiptirler.

Annelere Ve Çocuklara Yönelik Çeşitli Seminerler Oluyor Mu, Planınızda Var Mı?

İleriki dönemler içerisinde seminerlerimiz olacaktır.

Aktiviteler En Az Ve En Çok Kaç Saat Sürebiliyor?

Yaş gruplarımıza göre değişmekle beraber en az 1 saat en fazla ise 4 saat sürmektedir.

 Muzipo Kids Tarsus’da Çocuklarla İlgilenen Eğitici, Abla Var Mıdır?

2 tam zamanlı beden eğitimi ve çocuk gelişimi öğretmenimizle beraber 1 tanede çocuklarımın ihtiyaçlarına yardımcı olacak ablamız görevli olarak çalışmaktadır.

Özellikle Anaokulları Guruplar Halinde Gelebilir Mi? Buraya Öğrencilerini Getirmek İsteyen Öğretmenler Nasıl Bir Yol İzlemeliler?

Tabiki anaokulları, özel eğitim kurumları ve öğretmenlerimiz atölye etkinlikleri, hareket eğitimlerine, doğum günü partileri, veli buluşmaları için randevu alarak gelebilirler.

Randevu için iletişim numaramızdan ve instagram sayfamızdan bizlere ulaşabilirler.

Ulaşım İçin Servisi Siz Sağlıyor Musunuz?

Servis imkanımız bulunmamaktadır.

 Ekstra Organizasyonlar Oluyor Mu Ve Kaç Kişilik Organizasyonlar Yapılabilir?

Doğum günü partileri hafta içi ve hafta sonu seçenekleri ile 1 yaştan 12 yaşa kadar farklı konseptler ile planlanabiliyor.

Survivor oyunları ve parkurları ile hareketin, dansın ve eğlencenin harmanlandığı doğum günü partilerimizde çocuklar unutamayacakları deneyim yaşıyorlar. Çocuklar, uzman eğitmenlerimiz gözetiminde kaliteli zaman geçirirken, ebeveynler sohbetin ve ikramlarımızın tadını çıkarıyorlar.

Doğum günü paketleri hakkında detaylı bilgi almak için merkezimizle iletişim kurabilirsiniz.

Ebeveynler Neden Muzipo Kids Tarsus’a Gelmeliler?

-çocuklarımızın gelişim görevlerini sağlıklı şekilde tamamlayarak hayata özgüvenli bir şekilde adım atması için

-çocuklarımızın okula hazırlık aşamasında aileden güveni kopuşu sağlaması için

-anne, baba ve çocuk arasında güvenli bağlanma sağlanması için

-çocuklarımızın zihinsel, duyusal ve psikomotor becerilerinin sağlıklı ve bir bütün şeklinde gelişmesi için

-Velilerimizin kendine vakit ayırabileceği için

-Zamanlarını daha verimli ve keyifli geçirebilmeleri için

- Hareket ederek büyüyen sağlıklı nesiller için

Muzipo Kids Mersin Hangi Gün Ve Saatlerde Hizmet Vermektedir?

Hafta içi ve cumartesi günleri 09:00 -19:00 saatleri arası hizmet vermekteyiz.

 Fiyatlandırma Sisteminiz Nasıl Acaba? İkinci Çocuk İçin İndirim Uygulanıyor Mu?

Erken kayıt avantajları, kardeşlere özel %20 indirim, deneme derslerimiz sonrası üyelikte %10 indirim, 23 Nisan, Dünya Çocuklar Günü gibi özel günlerdeki indirim ve Muzipo Kids ile anlaşmalı kuruluş çalışanlarına özel indirimlerimiz bulunmaktadır.

Kafe Bölümünüz Var Mı? Nasıl Faydalanabiliyoruz?

Kafe bölümümüz bulunmamaktadır. Velilerimiz ve çocuklarımızın sosyalleşebileceği alanlarımız mevcuttur

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Şehitlertepesi Mah. Kasım Ekenler Bulvarı No: 209 Tarsus/ Mersin

İletişim numaramız:05423519069

İnstagram: https://www.instagram.com/muzipokidstarsus/?hl=tr

Facebook: https://www.facebook.com/muzipokids.mersintarsus.7

  GÖRSELLER

         

Yazar Hakkında

/images/tugba-gorsel.png

Tuğba BADEMCİ KAYDET

İngilizce Öğretmeni

Yazarın tüm makaleleri

Yorum yap