ANNEREHBERİ BİR EBEVEYN BİLGİLENDİRME PROJESİDİR

www.annerehberi.com.tr günümüz teknolojilerini ve sosyal medyayı efektif kullanarak ebeveynler için bir bilgi paylaşım platformu olarak tasarlanmıştır. Ebeveynlerin bilgiye tek bir yerden ulaşması amacıyla, bu ihtiyacın farkında olan bir anne tarafından projelendirilmiştir. Proje tabanlı bir platform olma özelliği taşımaktadır. Bilgi paylaşım faaliyetlerini etkinliklerle somut hale getirerek ebeveynler için farklı bir bakış açısı getirmiştir. Web sayfasında sadece “YAKINDAN TANIYALIM” bölümü Adana ve Mersin e hitap ederken diğer bilgilendirme yazıları bütün ebeyenlerimize, takipçilerimize hitap etmektedir. 1 yılda çok geniş bir kitleye ulaşmayı başaran Annerehberi bugün bir marka ve bütün ebeveynlerin başvuracağı bilgi kaynağı olma yolunda ilerlemektedir.

PROJELERİMİZ

“GELECEĞİMİZE OKUL ÖNCESİ EĞİTİMLE SAHİP ÇIKALIM” adlı projesinde, Adana’da hizmet vermekte olan anaokullarını tanıtıyor, uzman yazıları yayınlıyor, anaokullarını gezerek, okula henüz başlamamış 2 yaş ve üzeri çocukları etkinliklerle buluşturarak hem ailede okul öncesi eğitimin önemine dair bir farkındalık yaratmış oluyor, hem de sosyal olarak çocukların gelişimine katkıda bulunuyor.

“SANAT, SPOR VE BİLİM, DİJİTAL DÜNYAYA KARŞI” projesinde ise çağımızın 6 aylık bebekten itibaren en büyük sorunu haline gelen tablet, telefon, bilgisayar kullanımlarının artık bağımlılık düzeyine gelmesinden dolayı onları farklı aktivitelere yönlendirerek bu bağımlılıktan kurtarma yolarını hep beraber bulmaya çalışıyor. Bu kapsamda çocukların gelişimini destekleyen Adana’da hizmet vermekte olan, sanat merkezleri, atölyeler, oyun evleri ve spor merkezlerini yakından tanımanızı sağlayarak etkinliklerde çocuklara yön vermeye belki de yeteneklerini keşfetmeye yardımcı oluyor.

Çağımızın gereği teknoloji artık kaçınılmazsa, çocuklarımızı çeşitli robotik, kodlama, maker atölyeleri ile tanıştırarak teknolojiyi doğru kullanmalarını sağlamaya çalışıyor.

İdeal Psikolojik Danışmanlık ve Kariyer Gelişim Merkezi ve Çocuk Sağlığı ve hastalıkları Dr. Efsun Sızmaz  ile ortak olarak çeşitli konularda çocuk ve ebeveynin kişisel gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan ebeveyn bilgilendirme toplantıları düzenlemektedir.

Bilgi dolu bir web sayfası için www.annerehberi.com.tr / www.annerehberi.net adresini ziyaret etmenizi, bilgilendirmeleri daha kolay takip etmek ve etkinliklere katılmak için instagram ve facebook adreslerimizi takip etmenizi öneriyoruz.

GELECEĞİMİZE OKUL ÖNCESİ EĞİTİMLE SAHİP ÇIKALIM

SANAT VE SPOR, DİJİTAL DÜNYAYA KARŞI

ÇEŞİTLİ KONULARDA EBEVEYN BİLGİLENDİRME SEMİNERLERİ