NSANAT MERKEZİ

N SANAT MERKEZİ  

Adana Ressamlar Derneği Başkanı Nermin Levent’in de aralarında bulunduğu, Nesrin Işık ve Mimar Mustafa Arıdaşır kardeşlerin kurmuş olduğu bir merkez. Ziyaretlerine gittiğimde, Nsanat Merkezi’nin sakin huzur veren bahçesinde beni bekliyorlardı. Nasıl heyecanlı bir bekleyişti. Ben heyecanlı, onlar benden heyecanlı. Sohbete başladık. Sanat dolu, sanatla iç içe yaşamış ve bu sanat aşkını çevrelerindeki insanların da yaşamasını isteyen sıcacık bir aile. Müthiş enerji dolu bir sohbet gerçekleştirdik. Röportaj geri planda kaldı tabiki. Biz hemen ne tür bir etkinlik yapabiliriz, kaç kişiyi sanatla buluştururuz orada onları konuştuk. O etkinlik ve projelerle ilgili beyin fırtınasından o röportaj nasıl sağlam çıktı bende çok şaşırdım. Ama çıktı ve şu an onu okumanıza az kaldı. Keyifli okumalar.

 N SANAT MERKEZİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ? 

Adanalıyız, 7 kardeşiz. Kardeşler olarak hepimizin de sanata yatkınlığı ve ilgisi var. 7 kardeşte de sanatın he türü var; ressamı, roman yazarı, bilim adamı, cam füzyoncusu, müzisyeni. Bu, bizim çocuklarımıza, torunlarımıza bile yansımış vaziyette. N Sanat Merkezi’ nin İstanbul’da yaşayan bir bireyi olarak (Mustafa Arıdaşır), sanatı takip edebildiğim kadarıyla baktığımda, Adana’nın, bireysel olarak Türkiye’ nin önde gelen sanatçıları olmasına rağmen, bir türlü öne çıkmadığını ve Adana’ nın gerilerde kaldığını düşünüyorum. Adana’ da kardeşlerimin farklı atölyeleri vardı ve sanata zaten gönülden hizmet ediyorlardı. Onlarla güç birliği yaptık ve N Sanat Merkezi doğdu.

Sanatı yaşamak, yaşatmak ve yaymak için Adanalılarla buluştuk.

MERKEZİNİZDE HANGİ SANAT DALLARINDA HİZMET VERMEKTESİNİZ?

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, 4 yaştan itibaren sınırsız yaşa hizmet veren bir merkezdir burası. Biraz detaylandıracak olursak;

BÜYÜKLER İÇİN

Temel resim eğitimi ve kursiyerimizin yeteneklerini ortaya çıkarmak ve sanatla iç içe olmak amaçlarımızdan bazılardır.  Sanatı bilinçli yaşamalarını sağlamak, sadece resim yapmak değil, resmi anlamak anlatmaktır Adanalılarla buluşma nedenimiz.

Merkezimizde; görsel sanatlar resim-iş öğretmenliği, güzel sanatlar liselerine hazırlık, güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursları verilmektedir. Üniversitelerin resim, heykel, grafik, seramik, tekstil tasarım, iç mimarlık vb. alanlarına da öğrenci hazırlamaktayız.

Sadece çocuklarımızın değil, emeklilerin de içindeki potansiyeli dışarı çıkarmaya çalışmaları bizleri çok mutlu diyor.

Tüm kursiyerlerimize her ne kadar hobi olarak ulaşsalar da, resimleri görsel anlamda yansıtarak resmin içeriğini anlatıyoruz.

ÇOCUKLAR İÇİN

Çocuklarda 4 yaştan itibaren eğitimlere başlamaktayız. Çocuktaki o yaratıcılığın ölmemesine gayret ediyoruz. Atölyede tek düzen resim göremezsiniz, her çocuk kendi yaratıcılığını ortaya çıkarır. Sanat çocukların sosyalleşmesini sağlıyor.

Çocuklarımızın sanatı, ilkel sanattan başlayıp, modern sanata kadar, oyunla, eğlenceyle öğrenmesini sağlıyoruz.

Çocuklarla uyguladığımız eğitim paketi içerisinde resim boyama teknikleri, ebru, cam füzyon, seramik, mozaik gibi çalışmalar bulunmaktadır.

Bilim Sanat Merkezi sınavlarına hazırlık çalışmaları da uyguladığımız programlar arasında yer almaktadır.

MÜZİK

Merkezimizde müzik alanında, piyano, yan flüt, solfej, şan dersleri ve konservatuara/ güzel sanatlara hazırlık dersleri yapılabilmektedir.

EĞİTMENLERİMİZ

Konservatuar mezunu, alanında deneyimli eğitmenlerimizle çalışmaktayız.

ÇALIŞMA SAATLERİ NEDİR?

Haftanın her günü 09:00 – 19:00

MERKEZİNİZİ DİĞER MERKEZLERDEN AYRIRAN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ NEDİR?

Biz bu merkezi, burada kendimizi yaşamak için açtık. Mekan olarak bağımsız bahçesi olan, özgün sanat yapabileceğimiz bir mekan tasarladık. Sanatı yaymak, yaşatmak sanatla iç içe olmak istedik.  İşte bu samimiyet ve sanata olan sevgimizle gelip sanatı yaşayın istediğimiz bir Mekan tasarladık. Bütün sanatsever, sanatla yaşamak isteyenleri Merkezimize bekliyoruz.

 YAZ AYLARINDA HİZMET VERİYOR MUSUNUZ?

Yaz aylarında hizmet veriyoruz.

 

Her güzel sohbetin maalesef bir sonu oluyor. Nsanat Merkezi sohbeti de öyle oldu benim için. İyi tarafından bakmayı öğrendim, nasıl mı? Çocuklarımız için yeni etkinlik kapıları sonuna kadar açılıyor bu röportajlar sırasında. Hep Röportajı yaptığım kişilere teşekkür ediyorum yazılarımda. Bu kez bir farkılık yapmak istiyorum. N Sanat Merkezi kurucularımızı yetiştiren anne ve babaya teşekkür etmek istiyorum ben bugün, böyle bir aile kazandırmış Adanamıza.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Mahfesığmaz Mah. 79021 Sok. No: 6 Çukurova /Adana

Tel: 0 (532) 773 0474, 0 (536) 960 62 20

Web: http://www.nsanatmerkezi.com/

Facebook:

İnstagram: https://www.instagram.com/nsanatmerkezi/

GÖRSELLER

Yorum yap