MİNİ TİNİ OYUN ATÖLYESİ VE BUTİK KAFE

Mini Tini Oyun Atölyesi & Butik Kafe, Mersin'in ilk ve tek organik çocuk ve bebek kafesi. Rezzan hanım, Mersin'in bu konuda ihtiyacını fark etmiş ve bir girişimcilik hikayesi yazmış. Aslında her şey kızı Hesna'ya organik gıda hazırlarken başlamış. Organik un, organik sebze, organik meyve derken, bunu tüm annelerin faydalanabileceği bir yerde buluşturmayı düşünmüş. Çok da iyi yapmış. Mini Tini Kafede hem kendiniz için sağlıklı öğünler  hem de çocuğunuza uygun menüler bulabiliyorsunuz. Ayrıca çocuğunuz oyun alanında oynarken siz de kafenin tadını çıkarıyorsunuz.

BİZE BİRAZ MİNİ TİNİ VE KURUCULARINDAN BAHSEDER MİSİNİZ?

Ben Rezzan Başer. Anadolu Üniversitesi İnsan Kaynakları bölümü mezunuyum. Çocukluğumdan itibaren müzikle ilgileniyorum. Ney üflüyorum. Üniversiteden mezun olduktan sonra uzun yıllar özel sektörde hem İK ’da hem Finans’ta işletme yönetimi hakkında bilgi sahibi olmak için çalıştım. Her zaman kendi işimi yapma hayalim vardı. Kızım doğduktan sonra, kızım ve eşimle beraber gönül rahatlığıyla yemek yiyip aynı zamanda kızımın etkinlik yapabileceği, eğlenebileceği ve sosyal açıdan kendini geliştirebileceği bir işletmenin olmadığını farkettik. Eşim ve kızımla dışarıda yemek yiyeceğimiz zaman hep sıkıntı yaşıyorduk. Organik ürünler kullanıyorlar mı, dondurulmuş ürünler kullanılıyor mu, hangi marka yağ alıyorlar, et nereden alınıyor, oyun alanları günlük temizleniyor mu, yeterince hijyenik mi, oyuncaklar zararlı plastikler içeriyor mu vs. derdik. Bu endişelerimiz yüzünden bir türlü gönül rahatlığıyla bir yere gidemiyorduk. Mersin’de böyle bir işletmenin olmadığını fark edip bu sorumluluğu aşkla biz üstlendik. En nihayetinde eşimin ve kardeşimin büyük desteğiyle 1,5 yılı alan proje çalışmalarının sonucunda MİNİ TİNİ kuruldu.

MİNİ TİNİ DEDİĞİMİZDE TAM OLARAK NELERİ İÇERMEKTEDİR?

MİNİ TİNİ, aylık oyun ve faaliyet atölyelerinin yapıldığı, saatlik oyun atölyesi çalışmalarının olduğu, çocuk mutfak atölyesi, ahşap boyama atölyesi, deney atölyesi, müzik ve hareket atölyesi, sanat-drama atölyesi gibi işlevsel ve eğitsel atölyelerin gerçekleştirildiği, Mersin’in ilk ve tek organik bebek & çocuk yemeklerinin yapıldığı, doğum gününden diş hediğine mevlütten baby showera kadar her türlü mutlu gün organizasyonlarının yapıldığı oyun atölyesi & butik kafedir. Ayrıca işletmemizde konularında uzman kişiler tarafından yetişkinlere ve çocuklara yönelik seminerler, eğitimler ve workshoplar belirli zaman aralıkları ile düzenlenmektedir.

  • ATÖLYELER

Aylık oyun & faaliyet atölyelerimiz haftada üç veya beş gün seçeneği ile aşağıdaki gruplara ayrılmaktadır.

12-18 ay ebeveynli grup 45 dk.

18-24 ay ebeveynli grup 1 saat

24-32 ay ebeveynsiz grup 1,5 saat

32-42 ay ebeveynsiz grup 2 saat olmak üzere dört grubumuz mevcuttur.

Saatlik oyun atölyesi aktivitelerimiz için randevu alınıp yaş grubuna göre ebeveynli veya ebeveynsiz olarak öğretmen eşliğinde oyun atölyemizde eğlenceli ve öğretici etkinlikler gerçekleştirilir.

İşlevsel ve eğitsel atölyeler (çocuk mutfak atölyesi, ahşap boyama atölyesi, deney atölyesi, müzik ve hareket atölyesi, sanat &drama atölyesi) hafta sonları gerçekleştirilip, sosyal medya duyurularımızı takip ederek detaylı bilgiye sahip olabilir.

  • ORGANİK BEBEK & ÇOCUK MENÜSÜ

Butik kafemizde ek gıdaya geçen bir bebekten çocuklara kadar geniş yelpazeli özenle hazırlanmış özel tariflerin olduğu bir menümüz ile ailelere hizmet vermekteyiz. Annelerin artık yanında ek gıda, meyve püresi, çorba veya diğer yiyecekleri taşımalarına gerek yoktur. Bebeklerin ve çocukların dışarıda güvenilir bir ortamda yemek yemeleri için düşünülen her şey MİNİ TİNİ’ de mevcuttur. Hiçbir şekilde hazır veya dondurulmuş gıda bulundurmuyoruz, her zaman taze, ev yapımı, organik yiyecekler hazırlıyoruz. Açık olan mutfağımız ebeveynler tarafından incelenebiliyor. Anneler ve babalar hangi gıdalar ile yemekleri hazırladığımıza çok rahatlıkla bakabiliyorlar.

  • BUTİK CAFE

Butik kafemizde yetişkinlere özel sağlıklı yemeklerin, tatlıların ve içeceklerin bulunduğu bir menümüz de mevcuttur. Ayrıca annemin yaptığı nefis ev yemekleri ile günün menüsü her gün sizlerle buluşmaktadır. Hafta sonu ve hafta içi her daim sizlerle buluşmaya hazır olan içerisinde avokadolu poşe yumurtalı açık tostun bulunduğu, cevizli muammara, gurme sos gibi ev yapımı yiyeceklerden oluşan çocuklarınız ile gönül rahatlığıyla yiyebileceğiniz enfes kahvaltımızı yemediyseniz çok şey kaçırdınız demektir.

  • MUTLU GÜN ORGANİZASYONLARI

Mutlu gün organizasyonları istenilen konseptte uygun özenle hazırladığımız, doğum günü, baby shower, diş hediği, mevlüt gibi organizasyonları kapsıyor. Mutlu gün organizasyonlarımız altı paketten oluşuyor. Organizasyonlarımız ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirler ayrıca diğer detayları sosyal medya hesabımızı inceleyerek görebilirler. Organizasyonlardaki ilk önceliğimiz çocuklarımızın eğlenceli aktiviteler ile Mini Tini’den mutlu bir şekilde ayrılmalarıdır.

ÇOCUKLARDA YAŞ SINIRLAMASI VAR MIDIR? MEKANINIZ DAHA ÇOK HANGİ YAŞ GRUPLARINA HİTAP EDİYOR?

Oyun ve faaliyet atölyelerimiz 12 aydan 7 yaşa kadar birçok yaş grubuna hitap ediyor.  Mutlu gün organizasyonlarımızda ise 7’den 70’e herkese hizmet veriyoruz. Organik butik kafemizde ek gıdaya geçen bebekten yetişkinlere kadar geniş yelpazeli menümüzle bütün yaş gruplarına hitap etmekteyiz.

ANNELERİN ÇOCUKLARINI BIRAKIP GİDEBİLECEĞİ BİR ORTAM VAR MIDIR? YOKSA SADECE EBEVEYNLİ Mİ?

Mini Tini’ de yaş grubuna göre ebeveynli veya ebeveynsiz olmak üzere iki grup vardır. Çocuklarımızın yaş grubu 24 aydan büyük ise ebeveynlerimizi huzurlu ve rahatça vakit geçirebilecekleri yemeklerini yiyebilecekleri, kahvelerini içerken kitap okuyabilecekleri butik kafemizde misafir etmekteyiz. 24 aydan küçük ise oyun & faaliyet atölyemize ebeveynlerimizi de alıyoruz.

ÇOCUKLARA YÖNELİK SAATLİK ATÖLYELER DÜZENLİYOR MUSUNUZ? DÜZENLEYECEK MİSİNİZ?

Mini Tini bünyesinde saatlik atölyeler düzenliyoruz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi hafta sonları düzenlenen işlevsel ve eğitsel atölyelerin dışında, müze gezileri, doğa aktiviteleri, at biniciliği, piknik festivalleri düzenlemekteyiz. Sosyal medya hesabımızdan bu atölyeleri paylaşmaktayız.

ANNELERE VE ÇOCUKLARA YÖNELİK ÇEŞİTLİ SEMİNERLER OLUYOR MU, PLANINIZDA VAR MI?

Evet, konularında uzman kişiler tarafından seminerler, eğitimler, workshoplar çocuklara ve yetişkinlere düzenlenmektedir. Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları, diş hekimleri, uzman psikologlar, pedagoglar ve diğer uzmanlar Mini Tini’de seminerler ve eğitimler vermiştir ve vermeye devam edeceklerdir. Sosyal medya üzerinden anket düzenleyip sorular sorarak ebeveynlerimizin fikirlerini alıyoruz ve bu doğrultuda programlarımızı hazırlıyoruz. Önceliğimiz her zaman ebeveynlerimizin önerilerini fikirlerini dinlemek ve memnuniyetlerini sağlamaktır.

AKTİVİTELER EN AZ VE EN ÇOK KAÇ SAAT SÜREBİLİYOR?

Aktivitelerimiz en az 1 saatten oluşmaktadır, aylık atölyeler ve diğer etkinliklerimiz hazırlamış olduğumuz programa göre değişkenlik gösterir.

MİNİ TİNİ’DE ÇOCUKLARLA İLGİLENEN EĞİTİCİ, ABLA VAR MIDIR?

Mini Tini bünyesinde tam zamanlı çocuk gelişimi öğretmenimiz vardır. Atölye eğitimleri uzman pedagoglar eşliğinde oluşturulan bir program ile hizmet vermektedir. Ay sonu eğitim değerlendirmeleri yapılarak ailelere rapor verilir.

MİNİ TİNİ HANGİ GÜN VE SAATLER HİZMET VERMEKTEDİR?

Pazartesi günleri kapalıyız, haftanın altı günü saat 08:30-19:00 arası hizmet vermekteyiz.

FİYATLANDIRMA SİSTEMİNİZ NASIL ACABA? KARDEŞ İNDİRİMİ UYGULANIYOR MU?

Ücretsiz deneme derslerimiz vardır. Aylık oyun & faaliyet gruplarımız 1 kur şeklinde ücretlendirilmektedir. Erken kayıt avantajlarımız mevcuttur. %15 kardeş indirimi uygulanmaktadır. İşlevsel ve eğitici atölyeler ve diğer etkinliklerin ücretlerini öğrenmek için sosyal medya hesabımızı takip edebilirler.

ÖZEL GÜNLERDE ORGANİZASYONLAR YAPIYOR MUSUNUZ?

Özel günlerde çeşitli organizasyonlar yapıyoruz. 23 Nisan’da ebeveynlerimiz ve çocuklarımızla Doğa Festivali düzenledik. Babalar Günü’nde kahvaltı programı düzenledik. Anneler Günü’nü de yine MİNİ TİNİ AİLESİ olarak beraber kutladık. Çocuklarımız annelerine minik elleriyle boyadıkları tişörtleri ve çiçekleri hediye ettiler. Müzelere çeşitli gezilerimiz oluyor. Aileler ile birlikte kahvaltı organizasyonları düzenliyoruz. Bunların dışında da baby shower, diş hediği, mevlüt, doğum günleri gibi her türlü mutlu gün organizasyonlarında kişiye özel konseptlerimizle sizlere hizmet veriyoruz.

EBEVEYNLER NEDEN MİNİ TİNİ’YE GELMELİLER?

Aylık oyun & faaliyet gruplarımız, saatlik oyun atölyelerimiz ve işlevsel & eğitsel atölyelerimiz sayesinde çocuklarımız bilişsel, sosyal, fiziksel, duyusal ve dil gelişimini sağlar, grup faaliyet çalışmalarını paylaşarak çocuklarımız sosyalleşir, tüm deneyimlere sahip olurlar. Anne çocuk güven bağının güçlenmesi sağlanır. Okul öncesi eğitim için oryantasyon süreci gelişir. Montessori, Waldorf ve Reggio Emilia eğitim şekillerinin uygulanması ile çocuklarımızın kendi yeteneklerini kullanabilmeleri, kendi adımlarıyla gelişebilmeleri, sağ duyusal ve sağlıklı bir sistem ile eğitilmeleri sağlanır.

Ebeveynler, organik yemeklerini yiyip keyif kahvelerini içerken çocuklarının yaptığı bu denli önemli etkinlikleri ve oynadığı oyunları izleyebilmek için, özel çocuk menümüzden çocuklarına gönül rahatlığıyla yemek yedirebilmek için ve kişiye özel hazırladığımız konsept tasarımlarımızla mutlu günlerinde Mini Tini’ye ev sahipliği yapabilmek için mutlaka MİNİ TİNİ’ye gelmeliler.

Bu harika bilgi dolu sohbet için annerehberinet adına teşekkür ediyoruz, başarılar diliyoruz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Palmiye Mahallesi, 1201. Sk. No:4, 33110 Yenişehir/Mersin

Tel:  05336231003

İnstagram: https://www.instagram.com/minitinikids/

GÖRSELLER  

Yorum yap