11 Yaş Günü

Tekrar merhaba, ben Doğa. Bir önceki yazımda Scarlet ve Ivy adında bir seriden bahsetmiştim, umarım yararlı olmuştur. 

Bugün de sizlere, 11 Yaş Günü adlı bir kitaptan bahsedeceğim. Bu kitap geçenlerde yine internette kitap araştırması yaparken karşıma çıktı. Konusu ilgimi çekmişti. Özetini ve içeriğini okuduktan sonra almak istedim. Kitabı okudum ve şimdi sizlere bu kitapla ilgili bilgiler vereceğim.

Öncelikle kitabın yazarı, Wendy Mass; yayınevi ise Tudem. Birçoğunuz kitabı almadan önce kitabın arkasını okumayı ihmal etmez, aynı benim gibi. Şimdi sizlere kitabın arkasını tam olarak aynı şekilde sunacağım: 

           Birinci yaş günlerinde, yürümeyi öğrendiler. Beşinci yaş günlerinde, kendi elleriyle yaptıkları saksılara tohum ektiler. Onuncu yaş günlerinde ise, bazı sözlerin geri alınamayacağını gördüler.

              Amanda yaş gününü ilk kez, doğduğundan beri en yakın arkadaşı olan Leo’ dan ayrı kutlayacaktı. Ancak partisi hiç de eğlenceli değildi. Leo’ nun partisine ise, bir rock grubu bile gelecekti… Ne büyük haksızlık!

              Amanda, yaş gününün bitip de ertesi günün gelmesi için sabırsızlanıyordu. Ama küçük bir sorun vardı: Ertesi gün uyandığında yine yaş günü olduğunu fark etti.

            Bu son derece eğlenceli ve dokunaklı romanda, Amanda, aynı günün içinde sıkışıp kalmaktan kurtulmanın yollarını arıyor.

Amanda aynı zamanda seçmelere katılmalıdır ve seçmeleri kazanmak için de çok çalışması gereklidir. Bence bu kitap eğlenceli bir kitap. 2 günde bitirdim. Tam iki yüz on altı sayfadan oluşuyor. Bu kitap da yine rahatlıkla önerebileceğim bir kitap. 

Bu kitabın içeriği çok hoşuma gitti. Arkadaşlığın önemini de çok güzel anlatmış. Aynı gün içerisinde sıkışıp kalmak sizce nasıl olurdu? Bu döngüden kurtulmak için sizce ne yapacaklardır? Kitabı okuyup bu soruların cevabını öğrenmeye ne dersiniz?

Umarım bu yazının size faydası olmuştur. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

Hoşça kalın...

Yazar Hakkında

Doğa

Annerehberi Yazarı/ Öğrenci

Yazar hakkında

Yorum yap