Doğum Günün Kutlu Olsun Oğlum

 ''Anne olmadan anlayamazsın'' derdi annem Ne kadar da haklıymış. Bir yanım kırık Annem keşke sende olsaydın da anlatsaydım sana bugünkü duygularımı;

Ne kadar kıymetliymiş insanın yavrusu. Onu kucağına aldığı vakit yaşanan duygular, o mutlulukla karışık şaşkınlık nasıl da derinmiş, ne kadar güzelmiş.

O mis kokusunu içine çekmek, yumuk yumuk ellerini öpmek.

Yarı kaygı yarı heyecanla incelenen bu minik bedenin hayatın odak noktası olacağına inanmak o an için ne mümkün! Ancak zaman geçtikçe insan bunu anlıyor.

Her şeyi ona bağlı oluyor. Yemeniz, içmeniz, gezmeniz, tüm özel aktiviteleriniz. 24 saatin her anı ona bağlı. Şu saatte uyuyacak, şu saatte uyanacak, yemek saati bu, süt saati şu... Hiçbiri de zor gelmez, zevkle, keyifle, özene bezene yapılır. Sanki dünyada ki tek anne sizmişçesine. Sonsuz bir ihtimamla..

Büyüdükçe siz de birlikte büyüyorsunuz, öğreniyorsunuz. Görünmez ,içinizin ta derinliklerinden gelen, hani şu burun sızlatan bir sevgiyle bağlanıyorsunuz sıkıca..

Allah herkesin evladını bağışlasın, iyi günlerini göstersin.

Bu gün benim için çok özel ve güzel bir gün. Yakışıklı oğlum Erkan'ım 11 yıl önce bugün hayatıma girdi. Ne mutlu bana onun gibi tatlı, akıllı, sırdaşım, arkadaşım, yoldaşım bir oğlum var.

Yavrum, yaşama sebebim , doğum günün kutlu olsun CANIM OĞLUM!...

 

Annen

Dilek Güneşgil

Yorum yap