ABC GÜZEL SANATLAR

Projelerin beynimde açtığı yolda koştuğu bir sırada projelerden birini durdurdum ve elim telefona gitti. Çok sevdiğim ve değer verdiğim resim öğretmenimi aradım. Hocam nasılsınız diye bile sormadan (!) projelerin koştuğunu ve onlara enerji vermek için kendileriyle görüşmem gerektiğini söyledim.  Hemen bir kahve içmek için yanına uğradım. Evet uğradığım yer ABC Sanat Merkezi’ydi. Sorumlu müdür Açelya Hanımla da tanıştım. Kendilerine projemden bahsettim “işte Adana’nın bunlara ihtiyacı var, seni tebrik ediyoruz” dediler. Birlikte merkezi gezdikten o sanat kokusunu içime çektikten sonra, röportajımızı tamamladık. Merkezde çocuklar ve ebeveynler için neler yapabiliriz onları konuştuk. Şimdi sizleri keyifli ve bir o kadarda bilgi dolu yazımızla başbaşa bırakıyorum. Takipte kalın herşey çok güzel olacak demeden de yapamıyorum.

 ABC GÜZEL SANATLAR'DAN BAHSEDER MİSİNİZ?  

Merkezimiz 2014 yılında açıldı. 2 yaştan itibaren yaş sınırı olmaksızın Adana’da çok geniş bir kitleye hizmet veren bir merkez olarak tasarlandı. Merkezimizi bir hobi merkezi olarak düşünebilirsiniz. Kursiyer ve ziyaretçilerimizden merkezimizle ilgili “hijyenik olması”, “ferah olması”, “pozitif bir atmosfer yaydığı” ve “konusunda uzman öğretmenlerin olduğu” şeklinde yorumlar gelmektedir. Merkezimizle ilgili bu kadar olumlu görüş olunca tavsiye üzerine gelen çok fazla kursiyerimiz bulunmaktadır.

MERKEZİNİZDE HANGİ SANAT DALLARI VAR?

Sanatın birçok dalında uzman eğitmenlerimizle hizmet vermekteyiz. Dilerseniz bütün dalları detaylı bir şekilde ele alalım.

MÜZİK

Bütün enstrümanların dersleri verilmektedir. Bateri, piyano, keman, gitar, bağlama, ney, yan flüt vs. kursiyerilerimizin talebine göre kurslar açılmaktadır. Enstrümanlarda gitarda gurup dersi yapılabilirken, diğerleri ise özel ders şeklinde uygulanmaktadır. Enstrüman için en küçük yaş 4,5 yaştır. Merkezimizde uygulama şu şekilde oluyor, müzik bölümüne öğrenci geliyor, öğretmenimiz 10-15 dakikalık bir çalışma yapıyor, yeterli gördüğünde ise derse kayıt yapılabiliyor. Enstrüman dersleri tam 1 saat sürmektedir.

İNGİLİZCE

İngilizce derslerimiz gurup ve özel ders şeklinde yapılabiliyor. Gurup derslerinde en fazla 6 kişi alabiliyoruz. Merkezimizde 1 derslik deneme dersine katılabiliyorsunuz. Daha sonra devam etmek isterseniz devam edebiliyorsunuz. Yabancı ve Türk öğretmenlerimizle kursiyerlerin isteğine göre speaking (konuşma pratik), grammer (dil bilgisi) dersleri yapılabiliyor. İngilizce derslerimiz haftada 2 gün, her ders 40 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır. Küçük yaş gurupları için, oyunlar, şarkılar eşliğinde doğal bir ortamda yabancı dil eğitimi verilmektedir.  İngilizceyi çocuklar sıkılmadan eğlenerek öğreniyorlar.

 2-4 yaş gurubu çocuklar yabancı öğretmen eşliğinde ebeveynleriyle birlikle oyunlarla, şarkılarla ingilizce öğrenebiliyorlar. Daha verimli geçmesi açısından bu etkinlikleri en fazla 5 çocuk 5 ebeveyn şeklinde yapıyoruz.

BALE

Bale derslerimiz 10 kişilik guruplar şeklinde yapılmaktadır. Ders haftada 2 gün, 1 saat ayda 8 saat şeklinde uygulanmaktadır.

CİMNASTİK

Jimnastik derslerimiz 10 kişilik guruplar şeklinde, haftada 2 gün, 1 saat,  ayda 8 saat şeklinde uygulanmaktadır.

RESİM

Resim derslerimiz yetişkinler için hafta içi ve haftasonu gurupları var. Çocuklar için ise haftasonu guruplarımız bulunmaktadır. Resim çocuklar için haftada 1 gün 3 saat, yetişkinler için hafta içi 6 saat.

Resim dersleri için kursiyerlerimiz kendi malzemelerini alıyor, ilgi, bilgi, sevgi, saygı, sosyalleşme ve tabloyla da kursumuzu tamamlayabiliyorlar.

Yetenek herkeste var, ancak uygun şartlarda yetenek ortaya çıkar.

SATRANÇ

Satranç derslerimiz özel ya da en fazla 4 kişilik guruplarla 1 saat şeklinde uygulanmaktadır.

Bütün branş derslerimizde guruptaki öğrenci sayıları az olarak planlandığından, öğretmenlerimizin birebir tüm çocuklarla ilgilenme şansları bulunmaktadır.

İKİNCİ ÇOCUK İÇİN İNDİRİM UYGULUYOR MUSUNUZ?

İkinci çocuk veya ikinci branş için % 10’luk bir indirim uygulamaktayız.

GÜVENLİK VAR MI?

Merkezimizde güvenlik kameraları bulunmaktadır. Ders işlerken sınıfları izleme imkanıda var aynı zamanda.

ÇALIŞMA SAATLERİ NEDİR?

Haftanın her günü 9:00- 20:00

MERKEZİNİZİ DİĞER MERKEZLERDEN AYRIRAN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ NEDİR?

Merkezimizde 2-6 yaş gurubu çocuklu aileler için çocuk oyun alnı ve oyuncaklarımız bulunmaktadır. Kursiyerlerimiz çocuklarıyla birlikte gelip, kendisi ders alırken çocuğu orada zaman geçirebilmektedir.  Merkezimiz 2 yaş ve üzeri yaşa hitap ettiği ve birden fazla alan olduğundan çok tercih edilmektedir. Çocuklarımızı kurslara taşıyoruz, bırakıyor alıyoruz. Merkezimizde yaş sınırı olmadığından ebeveynler  çocuklarla birlikte aynı anda farklı kurslardan faydalanabiliyorlar. Örneğin çocuğunuz İngilizce öğrenirken siz enstrüman çalın veya resim yapın.

YAZ AYLARINDA HİZMET VERİYOR MUSUNUZ?

Evet yaz aylarında hizmet vermekteyiz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Turgut özal bulvarı huzurevleri mah. 37237 sokak. Aydın sitesi zemin kat

Tel: 0 (322) 239 0908, 0 (533) 728 5433

Facebook: https://www.facebook.com/kindermusikadana/?pnref=story

İnstagram: https://www.instagram.com/abcguzelsanatlar/

  GÖRSELLER    

Yorum yap