Çocuğumun İngilizce kelime bilgisini nasıl geliştirebilirim

1- Hep belirtilen ve en önemli nokta gerek Türkçe gerek İngilizce için bol bol okuma çalışması yapmak gerekiyor. Kitap okumak kelime dağarcığını geliştiriyor ve gelişim için önemli bir adım. O yüzden çocuğunuzun yaşına uygun kitapları tercih ederek başlangıç yapabilirsiniz.

2- Çalışılan metnin içerisinden seçilen yeni kelimeleri kullanarak yeni cümleler türetebilir ve bu kelimeleri çocuğunuzun gündelik hayatınızda kullanmasına yardımcı olabilirsiniz.

3- Yeni öğrenilen kelimeleri bir deftere, kağıda yazmak o kelimeyi bol bol görmek ve not almak çocuğunuzun öğrenmesini kalıcı kılacaktır.

4- Çocuğunuza İngilizce bir sözlüğün ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını tanıtıp gösterebilir ve sözcükle zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz.

5- Yaratıcılıkta sınır yok. Yeni kelimeler ile oyunlar üretip birlikte oyunlar oynayabilirsiniz.

6- Çocuğunuzun teknolojiyi kullanma yaşı uygun ise merak ettiği konu ile ilgili İngilizce araştırma yapması adına internette gezinmesi için biraz süre verebilir ve araştırma sonucu bulduğu yeni kelimeleri ona sorabilirsiniz.

7- İngilizce şarkılar dinleyip şarkıların içerisinde yer alan kelime ve cümle yapılarına birlikte göz atabilirsiniz.

Bunlara ek olarak yabancı dil ediniminde istikrar ve çaba çok önemlidir bu yazdıklarımı Sadece bir kere yapmanız yeterli olmayacaktır ilerlemek için düzenli çalışma ve tekrar gerekir.

Yazar Hakkında

/images/whatsapp-image-2021-09-08-at-164554.jpeg

Leman Tatlı

İngilizce Öğretmeni

Yazar hakkında

Yazarın tüm makaleleri

Yorum yap