Sağlıkla Gel 2021

Kendimize, yaşantımıza farklı açılardan etraflıca bakmamızı sağladı 2020. Bir öze dönüş oldu  hepimizde. Daha az gezip daha az sosyalleşerek çekirdek ailemizle daha fazla kaliteli vakit geçirme yollarını keşfettiğimiz, hem kendimizin hem ailemizin beden ve ruh sağlığını ayakta tutmaya çalışarak geçirdiğimiz bir yıl oldu 2020.

Darwin’in "Ne en güçlü olan tür hayatta kalır, ne de en zeki olan... Değişime en çok adapte olabilendir, hayatta kalan!" sözünü bize her an hatırlatan bir yıl oldu. Pandemi koşullarına adaptasyon yeteneğimiz de arttı. Bir sağ kalım mücadelesinin içinde bulduk kendimizi, güçlü kalmaya çalıştık belki başardık belki başaramadık. Bazen kazandık bazen kaybettik ama sağ kaldık.

Hayatımızda farklı rutinler geliştirdiğimiz, kapalı alanlardan uzak durup açık alanlarda daha fazla vakit geçirmeye çabaladığımız bir yıl oldu 2020. Daha az dışardan yemek yediğimiz, babaannemizin, anneannemizin lezzetli yemekleri yerine kendi yaptıklarımızı tükettiğimiz, evdeki yemek menümüze sürekli yeni çeşitler eklediğimiz bir yıl oldu.

Uzaktan öğrenmeye iyiden iyiye adapte olduğumuz, öğrenme kaybını en aza indirmek için strateji geliştirdiğimiz bir yıl oldu 2020.

Gerek çocuklara gerek kendimize spor yapma konusunda motive edici sözler bulmaya çalışarak geçti 2020.

Özetle;

Ekmeğimizi kendimiz yaptığımız, arkadaşlarımızla yüz yüze görüşmediğimiz, Zoom’da toplantılar yaptığımız, esnek mesai kavramıyla tanıştığımız, maskeyi artık vücudumuzun bir parçası gibi gördüğümüz, tokalaşmayı unuttuğumuz, ellerimizi yıkamaktan yara yaptığımız, kalabalıkta nefes almaktan korktuğumuz, sosyal medya’ da özellikle fikirlerine düşüncelerine değer verdiğimiz insanların sesini daha fazla duyduğumuz bir yıl oldu 2020.

Hayatta her şey başımıza gelebilir de asıl önemli olan başımıza gelenlere bizim nasıl tepki verdiğimiz değil midir?

Şimdi 2020’ nin bize kazandırdığı güzel şeyleri cebimize koyup 2021’e merhaba deme zamanı.

Ne mi diliyorum 2021’den;

Her şeyden önemlisi bol bol sağlık getirmesini diliyorum.

Kendimiz için değil de başkaları içinde bir şeyler yapmanın mutluluğunu insanlarımız daha çok tatsın istiyorum.

Gerek ülke olarak gerekse bireysel olarak daha çok çalışıp daha çok üretelim istiyorum.

Çocuklarımız öğrenmenin zevkini alarak çalışsın ve öğrensin istiyorum.

Çocuklarımıza güzel bir gelecek ve geleceğe güzel çocuklar yetiştirelim istiyorum.

İnsanların elinden telefon değil de kitaplar düşmesin istiyorum.

2021 ‘in barışla, sağlıkla, mutlulukla, sevgiyle ve huzurla gelmesini istiyorum.


 

Yazar Hakkında

/images/manolya.png

Manolya GÜMÜŞAY

Eğitim Koçu

annerehberi.com.tr yazarı

Yorum yap