Adana Bilim Şenliği

Adana Bilim Şenliği Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 20-21 Aralık 2018 tarihinde 2gün olarak planlanmıştır. Birçok kamu kurum ve kuruluşunun desteği ile yürütülen proje Adana TÜYAP Fuar alanında kapılarını ilgi konuya ilgi duyan herkese saat 09:00-17:00 saatleri arasında kapılarını açacaktır.

 Adana Bilim Şenliği, Bilim kültürünü ve bilim iletişimini toplumun daha geniş kesimlerine yaymak, bu sayede toplumun bilime olan ilgisini artırmak, çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında kariyer yapmaya özendirmek, bilim insanlarıyla farklı kesimleri kaynaştırmak vebilimsel bilgiyi topluma eğlenceli bir ortamda aktarabilmek amacıyla hazırlanan sergi, atölye, laboratuvar çalışmaları ile tematik oyunlar, yarışmalar, sahneşovları, gösteriler, söyleşiler gibi tercihen etkileşimli uygulamaları içermektedir.

Şenlik boyunca 103 tanesi farklı olmak üzere toplamda 164 adet atölye çalışması gerçekleştirilecektir.

Atölyeler ilimizde bulunan altmış tane devletokulu, beş tane özel okul, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, ÇukurovaÜniversitesi, AFAD, Kızılay ve PTT gibi kurumlar tarafından gerçekleştirilecektir.

Detaylı Bilgi

Web: http://www.adanabilimsenligi.org/

Yorum yap